کفن زباله کاشان جلوگیری شهرداری اصفهان

کفن: زباله کاشان جلوگیری شهرداری اصفهان جمع آوری زباله درکاشان

گت بلاگز وب‌گردی خطرات استفاده بیش از حد زردچوبه

زردچوبه به عنوان یک ادویه و رنگ غذایی استفاده می شود و طعم و رنگ غذا را عوض کردن می دهد. همچنین، این ماده به واسطه فایده های سلامت خود مورد استفاده قرار می

خطرات استفاده بیش از حد زردچوبه

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، زردچوبه یکی از ادویه های محبوب در نقاط متفاوت دنیا است که خاستگاه آن به جنوب آسیا باز می گردد. زردچوبه در بسیاری از دستورالعمل های غذایی به خاص غذاهای هندی کاربرد دارد.

عبارات مهم : زردچوبه
از زردچوبه به واسطه فایده های سلامت آن نیز استفاده می شود. مکمل های زردچوبه یا کورکومین – ماده فعال مهم زردچوبه – روند افزایشی محبوبیت خود را دنبال می کنند.

با این وجود، بعضی افراد راجع به عوارض جانبی احتمالی مصرف بیش از اندازه مکمل های زردچوبه و کورکومین دلواپس هستند.

زردچوبه چیست؟

زردچوبه با نام علمی Curcuma Longa، یک ادویه باستانی، گیاه دارویی و رنگ غذایی در خانواده زنجبیل هست. ساقه های زیرزمینی آن به نام ریزوم آشنا می شوند و به رنگ زرد درخشان یا نارنجی هستند. آنها به طور معمول خشک شده است و تبدیل به پودر می شوند و سرشار از کورکومینویدها، ترکیباتی گیاهی و عامل رنگ مشخص زردچوبه، هستند.

زردچوبه یکی از اجزا مهم کاری های هندی است و مزه آن تلخ و تند توصیف می شود. زردچوبه به طور عمده از کربوهیدارت ها، زیاد نشاسته و فیبر، تشکیل شده است هست. با این وجود، همانند همه ادویه ها، زردچوبه حاوی ترکیبات گیاهی و مواد مغذی هست.

ترکیبات فعال مهم در زردچوبه کورکومینویدها هستند. آنها مسئول رنگ زرد-نارنجی و زیاد فایده های سلامت این ادویه هستند. کورکومین آشنا شده است ترین کورکومینوید در زردچوبه هست.

افزون بر این، پودرهای زردچوبه ها یا کورکومین تجاری به طور معمول حاوی مواد افزودنی هستند که از آن جمله می توان به دی اکسید سیلیکون اشاره کرد.

برخی انواع ارزان پودر زردچوبه ممکن است حاوی افزودنی های غیر قانونی نیز باشند که در برچسب مواد تشکیل دهنده به آنها اشاره ای نشده هست.

مردم آیا زردچوبه مصرف می کنند؟

زردچوبه به عنوان یک ادویه و رنگ غذایی استفاده می شود و طعم و رنگ غذا را عوض کردن می دهد. همچنین، این ماده به واسطه فایده های سلامت خود مورد استفاده قرار می گیرد که کورکومین نقش مهم را در این زمینه ایفا می کند.

از جمله فایده های مکمل های کورکومین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش التهاب: التهاب مزمن با بسیاری از امراض پیوند خورده هست. مطالعات نشان داده اند که مکمل های کورکومین ممکن است سطوح نشانگرهای التهابی را کم کردن دهند.

بهبود اوضاع آنتی اکسیدانی: کورکومین و دیگر کورکومینویدها آنتی اکسیدان هایی قدرتمند هستند که ممکن است اوضاع آنتی اکسیدانی را اصلاح ببخشند.

بهبود عملکرد رگ خونی: مطالعات نشان داده اند که مکمل های کورکومین ممکن است اتساع رگ های خونی را اصلاح ببخشند، جریان خون را زیاد کردن داده و فشار خون را کم کردن دهند.

کاهش خطر حمله قلبی: آنها ممکن است خطر حمله های قلبی را نیز کم کردن دهند. شاخصه های ضد التهابی می توانند در این زمینه موثر باشند.

عوارض زردچوبه و کورکومین

زردچوبه و کورکومین به طور کلی امن و بدون عوارض جانبی جدی در نظر گرفته می شوند. با این وجود، بعضی افراد ممکن است هنگام دریافت دوزهای اوج در قالب مکمل ها بعضی عوارض جانبی را تجربه کنند.

زردچوبه

زردچوبه حاوی دو درصد اگزالات هست. در دوزهای بالا، این ممکن است به شکل گیری سنگ های کلیه در افراد مستعد منجر شود. افزون بر این، تمام پودرهای زردچوبه تجاری خالص نیستند. بعضی از آنها ممکن است حاوی مواد ارزان تر و بالقوه سمی باشند که در فهرست مواد تشکیل دهنده به آنها اشاره ای نشده هست.

مطالعات نشان داده اند که پودرهای زردچوبه تجاری ممکن است حاوی موادی مانند نشاسته کاساوا یا جو، آرد گندم یا چاودار باشند. مصرف زردچوبه های حاوی آرد گندم، جو یا چاودار موجب شکل گیری نشانه هایی منفی در افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن یا بیماری سلیاک می شود.

برخی پودرهای زردچوبه ممکن است حاوی رنگ های غذایی مشکوک باشند که جهت اصلاح رنگ زردچوبه هنگام ترکیب کردن با آرد به آن اضافه می شود. یکی از رنگ های پر استفاده در هند زرد متانیل است که به نام زرد اسیدی 36 نیز آشنا می شود. مطالعات حیوانی نشان داده اند که مصرف مقادیر زیاد از زرد متانیل ممکن است موجب سرطان و آسیب های عصبی شود.

در شرایطی که آثار سمی زرد متانیل روی انسان مورد بررسی قرار نگرفته هست، ولی استفاده از آن در آمریکا و اروپا غیر قانونی هست.

همچنین، بعضی پودرهای زردچوبه ممکن است از محتوای سرب اوج برخوردار باشند. سرب یک فلز سنگین محسوب می شود که به طور خاص جهت سیستم عصبی سمی هست.

کورکومین

مکمل های کورکومین به عنوان محصولاتی امن و بدون عوارض جانبی در دوزهای مصرفی پایین در نظر گرفته می شوند. نتیجه های یک مطالعه نشان داد که مصرف 490 میلی گرم کورکومین در روز جهت یک هفته هیچ عارضه جانبی به همراه نداشت. مطالعات دیگر نشان دادند که دریافت دوزهای 1,200 تا 2,100 میلی گرم کورکومین در روز جهت دو تا شش هفته به شکل گیری عوارض جانبی آشکار منجر نشد.

با این وجود، بخشی کوچکی از افراد ممکن است بعضی عوارض جانبی خفیف را در دوزهای اوج تجربه کنند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشکلات گوارشی: افراد ممکن است پرسشها گوارشی خفیف مانند نفخ، رفلاکس اسید معده و اسهال را در دوزهای بالاتر از 1,000 میلی گرم تجربه کنند.

سردرد و حالت تهوع: دوز 450 میلی گرم یا زیاد ممکن است موجب سردرد و حالت تهوع در تعداد اندکی از افراد شود.

راش پوستی: بعضی افراد مواجهه با راش پوستی بعد از دریافت یک دوز 8,000 میلی گرمی یا زیاد از کورکومین را گزارش کرده اند، ولی این شرایط بسیار نادر به نظر می رسد.

طی یک مطالعه مشخص شد دریافت روزانه دوزهای بسیار بالای 2,600 میلی گرم در هر کیلوگرم از وزن بدن جهت 13 هفته یا تا دو سال ممکن است موجب بعضی عوارض جانبی جدی در موش ها شود که از آن جمله می توان به بزرگ شدن اندازه کبد، لکه دار شدن خز، زخم های معده، التهاب و خطر زیاد کردن یافته سرطان روده یا کبد اشاره کرد.

در حال حاضر، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد مصرف سطوح پایین تر کورکومین در کوتاه مدت موجب شکل گیری عوارض جانبی جدی در انسان ها شود، اگرچه مطالعات انسانی راجع به آثار بلند مدت آن انجام نشده اند.

چه مقدار بیش از اندازه محسوب می شود؟

هیچ توصیه رسمی جهت مصرف زردچوبه وجود ندارد و بیشینه مصرف قابل تحمل نیز شناسایی نشده هست. با این وجود، به عنوان یک قاعده کلی، میزان مصرف شما نباید از دوزهای توصیه شده است روی برچسب مکمل ها تجاوز کند.

از سوی دیگر، بعضی دستورالعمل های رسمی جهت مصرف کورکومین وجود دارند. کمیته یکسان فائو و شرکت بهداشت جهانی راجع به افزودنی های غذایی، میزان مصرف غذایی قابل قبول در روز را سه میلی گرم در هر کیلوگرم از وزن بدن مشخص کرده هست. به عنوان مثال، جهت فردی با وزن 81 کیلوگرم این به معنای مصرف 239 میلی گرم در روز هست.

با این وجود، نتیجه های یک مطالعه نشان داد که دوزهای 3,600 تا 8,000 میلی گرم در روز موجب عوارض جانبی جدی نمی شوند. مطالعه ای دیگر نشان داد حتی دوزهای واحد 12,000 میلی گرمی نیز به خوبی تحمل شده است اند.

سخن نهایی

به نظر نمی رسد مکمل های زردچوبه و کورکومین هیچ گونه عوارض جانبی به همراه داشته باشند. با این وجود، بعضی افراد ممکن است مستعد ناراحتی های خفیف مانند سردرد یا اسهال در صورت دریافت دوزهای اوج باشند.

به خاطر داشته باشید که زردچوبه های با کیفیت پایین ممکن است حاوی مواد تشکیل دهنده ارزان مانند نشاسته گندم باشند که مصرف آنها موجب شکل گیری نشانه هایی نامطلوب در افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن خواهد شد.

منبع: عصر ایران
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زردچوبه | مطالعات | زردچوبه | مواد غذایی | رنگ غذا | ادویه |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog