کفن زباله کاشان جلوگیری شهرداری اصفهان

کفن: زباله کاشان جلوگیری شهرداری اصفهان جمع آوری زباله درکاشان

گت بلاگز علمی پزشکی آموزش بیمار باید جزء خدمات سلامت تعرفه‌گذاری شود

یک جراح ارتوپد و فوق تخصص جراحی زانو گفت: آموزش بیمار باید به عنوان یک خدمت و با پوشش بیمه‌ای در جامعه بهداشت و درمان نقش آفرینی کند.

آموزش بیمار باید جزء خدمات سلامت تعرفه‌گذاری شود

سیدجواد مرتضوی جراح ارتوپد و فوق تخصص جراحی زانو در گفتگو با خبرنگارحوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: اعمال جراحی در کشور نباید با ناآگاهی غیرضروری و پرعوارض در نظر گرفته شود بلکه با آگاه سازی و آموزش بیمار می توان شاهد نتیجه های بهتر جراحی ها بود.
وی گفت: در بحث بهداشت و درمان توصیه همه پزشکان حوزه های پیشگیری است تا فرد دچار اختلالات اسکلتی عضلانی و سپس جراحی های غیرضروری نشود.

عبارات مهم : آموزش

مرتضوی اظهار داشت: بعضی جراحی ها نظیر شکستگی ها، حوادث ناشی از تروما و سایر موارد جراحی های مهم می طلبد که در بسیاری از مواردنیز جراحی با ریسک همراه است و بعضی از عوارض نیز قابل پیشگیری نیستند.
وی گفت: اینکه ضرورت اعمال جراحی تا چه اندازه هست، شانس موفقیت جراحی چقدر هست، تکنیک های جراحی، ملاحظات قبل و بعد جراحی، عوارض جراحی و سایر موارد از موضوعاتی است که باید به وسیله پزشکان به بیمار آموزش داده شود که این عنوان همراهی بیمار تا اتمام نتیجه های جراحی را زیاد کردن می دهد.
جراح ارتوپد و فوق تخصص جراح زانو گفت: از آنجایی که نتیجه اعمال جراحی با آموزش بیمار خوب گزارش شده است است وظیفه انجمن هاست که آموزش بیمار را جدی تلقی کنند و حتی آموزش بیمار را به عنوان یک خدمت که نیازمند هزینه و تعرفه مشخص است به جامعه پزشکی معرفی کند.
وی در آخر گفت: اگر بیمه ها توانایی پشتیبانی از سرویس آموزش بیمار را داشته باشند می توانیم شاهد کم کردن عوارض جراحی ها، کم کردن وقت بستری، کیفیت زندگی بهتر بیماران و ارتقای نظام سلامت در جامعه باشیم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | جراحی | پزشکان | قبل و بعد جراحی | تعرفه‌گذاری | جراح زانو | آموزش بیمار | وزارت بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog