کفن زباله کاشان جلوگیری شهرداری اصفهان

کفن: زباله کاشان جلوگیری شهرداری اصفهان جمع آوری زباله درکاشان

گت بلاگز اصفهان جمع آوری روزانه 160 تن زباله در کاشان

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان گفت: روزانه حدود 160 تن زباله در این شهر جمع آوری می شود.

جمع آوری روزانه 160 تن زباله در کاشان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمد حسین واحدیان اظهار کرد: نزدیک به سه درصد از زباله ها تفکیک و نزدیک به 100 تن نیز به کمپوست تبدیل و بقیه در محل دفن زباله دفع می شوند.

عبارات مهم : زباله
وی افزود: شهرداری کاشان با اجرای طرح های تفکیک زباله از مبدا و تفکیک زباله در شرکت بازیافت تلاش مهمی در کم کردن آسیب های ناشی از دفن زباله کرده و با افتتاح مرحله تولید کود کمپوست افزون بر مواد بازیافتی جداشده از پسماندهای خانگی، نقش زیادی در کم کردن دفن زباله در محل دفن داشته است.

واحدیان با بیان اینکه شهرداری با استفاده از ماشین آلات مکانیزه و مخزن های جمع آوری زباله تلاش در زیاد کردن بهداشت و جلوگیری از ورود شیرابه ها به محیط دارد، افزود: مسیر حمل زباله از سکوی انتقال تا محل دفن از زباله ها و نایلون های رها شده است در محیط زیست پاکسازی شده است است.

وی با اشاره به اقدام های انجام شده است در محل دفن زباله، خاطرنشان کرد: ایجاد استخر و هوا جمع آوری شیرابه در محل دفن با نشانه جلوگیری از نفوذ شیرابه ها به زمین در اطراف محل دفن زباله، ایجاد کمربند فضای سبز با استفاده از گونه های مقاوم و مناسب درختان جهت ایجاد سد و مانعی جهت جلوگیری از انتشار قلمهای سبک زباله در محیط از دیگر فعالیت های انجام شده است است.

وی به بیان اقدام ها و فعالیت های این حوزه در مواظبت از محیط زیست با نشانه صیانت از زمین پاک پرداخت و گفت: یکی از عوامل مهم آلودگی زمین در شهرها، زباله است که در این زمینه شهرداری کاشان با اجرای طرح های مدیریت پسماند و آموزش شهروندان تلاش درکاهش پسماند و تفکیک زباله ها از مبدا را دارد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان با تاکید بر اینکه پسماندهای عفونی بصورت بطور کامل مجزا از سطح شهر جمع آوری می شود، افزود: حدود سه تن پسماندهای عفونی از سطح شهر جمع آوری و در محل های مخصوص به وسیله پتوهای گندزدا عایق بندی می شود تا آسیب های وارده به زمین و محیط زیست به حداقل کم کردن یابد.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: زباله | کاشان | جلوگیری | شهرداری | اصفهان | جمع آوری زباله | درکاشان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog